letak_gy_dod_final_instituce_a4_cz.jpg

Den otevřených dveří

Vážení rodiče, milí studenti a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v našem osmiletém česko-anglickém montessori Gymnáziu Duhovka.

úterý 2. února 2016 jsme pro Vás připravili:

• 08:00 - 08:30 Přivítání s vedením školy
  • 08:30 - 10:05 Možnost nahlédnout do výuky ve vybraných třídách
  • 10:05 - 10:25 Coffee break s vedením/prohlídka školy
  • 10:25 - 11:10 Možnost nahlédnout do výuky
  • 17:00 - 17:30 Prohlídka školy
  • 17:30 - 18:30 Informační schůzka s vedením školy

Tel.: +420 241 404 217, +420 730 160 722

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Gymnázium Duhovka

rosteme.png

ROSTEME PRO ŽIVOT

Vážení rodiče, milé děti, studenti a přátelé,

opět je tu prodejní výstava kvalitních a smysluplných hraček Rosteme pro život (www.rostemeprozivot.cz) a Duhovka bude samozřejmě u toho!

Přijďte svým dětem nakoupit zajímavé hračky a při té příležitosti i společně tvořit v připravených dílničkách. S Duhovkou si vyrobíte krásná krmítka pro ptáčky!

KDY?
sobota 7. 11. 2015 (10 - 17 hodin) a neděle 8. 11. 2015 (10 - 17 hodin)

KDE?
Věnujte, prosím, pozornost novému místu konání výstavy!
Fakultní ZŠ a MŠ Barrandov II, V Remízku 7/919, Praha 5 – Hlubočepy, www.fzsbarr.cz
GPS 50.0281306N, 14.3691492E
Škola se nachází blízko knihovny a aquaparku Barrandov. Do areálu školy se vstupuje hlavní bránou.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Vaše Duhovka

newsletter_image_369.jpg

NEWSLETTER DUHOVKA

Novinky z naší Duhovky, zde.

_dsc5912.jpg

Festival STRUNY DĚTEM je za námi!

Milí přátelé,

děkujeme, že jste i letos zavítali do našeho Duhovkového fotokoutku během víkendového festivalu Struny dětem 2015. Fotografie z našeho fotokoutku můžete najít na zde.

Děkujeme za vaši přízeň,

Vaše Duhovka

imatrikulace_brevnov.jpg

Imatrikulace

Přijměte pozvání na slavnostní imatrikulaci nových studentů, která se koná 02. 11. 2015 od 17:30 v Břevnovském klášteře.

Těšíme se na Vás!

dscn3127.jpg

Zahájení školního roku 2015/16

Milí studenti,

těšíme se na Vás v novém školním roce. Nezapomeňte, že první týden je ve znamení výjezdů a exkurzí:

• 1A, 1B - Seznamovací kurz (vedoucí akce: Barbora Glaserová)
  • 2A - Terénní cvičení (vedoucí akce: Hana Beranová)
  • 5B - Harmonizační dny (vedoucí akce: Tomáš Kučera)
  • Vodácký kurz (vedoucí akce: Rostislav Konopa)
  • Sportovní kurz (vedoucí akce: Eva Vaidová)
  • Bike trip (vedoucí akce: Zdena Tejkalová)
  • English summer (vedoucí akce: Ludmila Klejchová)
  • Jednodenní cyklovýlety (vedoucí akce: Jitka Puchmajerová)
  • Jednodenní výlety a exkurze (vedoucí akce: Ondřej Kopáček)

Ve škole se všichni uvidíme 7. 9. 2015 v 8:30 na třídnických hodinách! V případě dotazů kontaktujte třídní učitele.

hp0001.jpg

Úspěch v literární soutěži

Pavlína Šafářová a Simona Šmehlíková, studentky 1.B, se zúčastnily 4. ročníku literární soutěže Artbotič. Letošní téma znělo - Zázraky se dějí. Odborná porota ohodnotila příspěvek Pavlíny Šafářové krásným 3. místem. Gratulujeme!

dobry_andel_2015.jpg

Gymnázium dobrým andělem

Naše gymnázium slaví tento měsíc své výročí s DOBRÝM ANDĚLEM neboli "andělské narozeniny". Rozhodli jsme se, že výtěžek velikonočního jarmarku věnujeme rodinám s dětmi, které se vlivem těžkého onemocnění dostaly do finanční tísně. Paní Tereza z Hostinného napsala: "Strašně moc Vám děkujeme. Moje díky Dobrým andělům je málo, ale dětský úsměv z věcí, které jim díky Vám můžeme pořídit, je k nezaplacení. Moc Vám děkujeme!"

logo_gym_cs.png

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2015/16 naleznete zde.

logo_gym_cs.png

Kvartáni v Bludišti

Víte, co to jsou “bludišťáci”? Že ne? To jsou takové figurky s tykadly, které soutěžící získávají namísto bodů v televizní vědomostně-sportovní soutěži Bludiště. A právě o “bludišťáky” jsme se vydali bojovat v úterý 17. 3. 2015 společně s 27 studenty našeho gymnázia do Ostravy.

Soutěžní tým tvořili čtyři “kvartáni” - Ema Mihalčinová, Veronika Schickerová, Josef Havránek a Šimon Fridrich. Další studenti usedli do hlediště a vyjadřovali týmu svoji podporu. Během natáčení pořadu jsme měli možnost sledovat práci režiséra, asistentky režie, kameramanů a především sympatického moderátora. Téměř všichni studenti se také podíleli na vytvoření vizitky týmu, kterou jsme společně vymysleli a pod taktovkou režiséra a kameramana také jako herci natočili.

Soupeřem nám byli zástupci ZŠ Píšť, kteří v předešlém kole vyhráli. Soutěžilo se ve 3 vědomostních a 3 sportovních disciplínách. Na našich studentech se projevovala určitá nervozita, nezkušenost a únava z dlouhé cesty, nicméně stále drželi během soutěže se soupeři krok. Napomohla tomu také Bára Glaserová, která zvládla speciální disciplínu určenou pro učitele na jedničku. O vítězi se nakonec rozhodovalo až v poslední disciplíně, tzv. tajence. Správnou odpověď bohužel rychleji vyřkli soupeři. I přesto jsme neodjeli s prázdnou a k zajímavým zážitkům nám ještě Jakub Hosnedl přidal plyšového “bludišťáka”, kterého získal v závěrečném “opičím skoku”.

A jak to všechno doopravdy bylo, můžete vidět na vlastní oči 23. 5. 2015 na ČT :D. Za reprezentaci školy, bojovnost a odvahu soutěžnímu týmu, a podporu a vytvoření skvělé atmosféry všem ostatním studentům děkujeme.

Eva Vaidová, Barbora Glaserová

«» ... | | | 6 | |