Rozvoj demokratické kultury na Gymnáziu Duhovka s.r.o.

Registrační číslo projektu:
CZ.07.4.68/0.0/0.0/20_079/0002077

Od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2023 Gymnázium Duhovka realizuje projekt finančně podpořený v evropském programu OP Praha - pól růstu ČR (výzva 58), který pomůže vytvářet ve škole demokratické klima, podporovat demokratickou kulturu (DK), přispěje k sociální soudržnosti, chápání a respektování sociokulturní rozmanitosti.

V rámci projektu bude vytvořen, vyhodnocen a pilotován komplexní školní program, který díky vzájemně propojeným aktivitám umožní posílit schopnosti školy průběžně hodnotit vlastní demokratickou kulturu a rozvíjet ji ve všech oblastech zaměřených na vedení, učitelé, žáky a rodiče.

Na začátku projektu v rámci týmové spolupráce na základě dotazníkových šetření a SWOT analýzy jsou zpracovány interní dokumenty:

• Analýza DK ve škole
  • Akční plán rozvoje DK na školní rok 2021/22 a 2022/23

V rámci projektu jsou podpořeny:

• spolupráce vedoucích předmětových komisí v rámci PLT (Pedagogical Leading Team),
  • spolupráce a vzájemná podpora týmu třídních učitelů, týmu Pastoral Care
  • nastavení, realizace a vyhodnocení tripartitních schůzek na nižším gymnáziu,
  • práce školního parlamentu,
  • spolupráce týmu CAS a dobrovolnictví,
  • realizace průřezových témat formou projektového vyučování a meziročníkové spolupráce (podzimní / červnové projektové výjezdy, odborná konference, adaptační kurz a Prima týden),
  • vzdělávání realizačního týmu (plánování, vedení týmu, komunikace),
  • vzdělávání učitelů formou workshopů, peer-to-peer setkání, vzdělávacích dnů.
Produkty projektu:
  1. Mapa demokratických kompetencí