Od září 2019 se Duhovka řadí mezi téměř pět tisíc škol, které po celém světě nabízejí studium jednoho či více programů International Baccalaureate. IB World Schools jsou po celém světě považovány za školy poskytují vysokou úroveň vzdělávání, které nabízejí nejen rozvoj znalostí, ale i komplexních dovedností. Mezinárodní IB maturita (International Baccalaureate®, IB) je akreditovaný, akademicky náročný a vyvážený vzdělávací program pro studenty ve věku 16 až 19 let, který se zabývá intelektuálním, sociálním, emocionálním a fyzickým blahem studentů. Je uznáván předními univerzitami po celém světě.

IB v současné době nabízí čtyři programy: Primary Years Programme, Middle Years Programme, Diploma Programme a Career-related Certificate. Duhovka nabízí tzv. IB Diploma Programme (IB DP) v posledních dvou ročnících studia. Úspěšné absolvování IB DP zvyšuje šanci na přijetí na výběrové univerzity v zahraničí. Zároveň vnímáme, že IB DP svým důrazem do samostatnosti, individualizaci a rozvoj širších dovedností logicky rozvíjí principy montessori pedagogiky.