resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško ZŠko Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

img_0356.jpg

Studenti 2B editují Wikipedii

Studenti 2B Riikka Hajmán a Josef Janeček se v minulých dnech podíleli pod vedením Jiřího Tejkala na na úpravě Wikipedie. Jako téma si vybrali bitvu u Rudavy, které doposud nebylo na těchto stránkách zpracováno. Na začátku aktivity se studenti od profesora dozvěděli základní podmínky zpracování (pouze odborná literatura, poznámkový aparát atp.) a došlo i k rozdělení práce:

  • úvod - Jiří Tejkal
  • příčiny a důsledky - Josef Janeček
  • průběh a zajímavosti - Riikka Hajmán

Výstup můžete vidět zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Rudavy. Předčil naše očekávání a těšíme se na další podobně zajímavé práce.

pozvanka_velikonoce_mail.jpg

Velikonoční jarmark na Gymnáziu Duhovka 

Srdečně vás zveme na charitativní Velikonoční jarmark 2015, který proběhne 31. března 2015 od 15 do 17 hodin v budově gymnázia (Ortenovo náměstí 34, Praha 7). 

Je připraven pestrý program a budete si moci zakoupit či vyrobit předměty s velikonoční tématikou. Při koupi těchto výrobků přispějete na dobrou věc! Všechen výtěžek totiž poputuje nadačnímu fondu Dobrý anděl. Po celou dobu vám bude k dispozici kavárna, kde se budete moci občerstvit. 

 

Těšíme se na vás a přejeme šťastné Velikonoce, 

Gymnázium Duhovka 

duhovka_plakat_a2-small.jpg

Festival Duhovka: Jako ryba ve vodě

 

Milí rodiče a přátelé montessori škol Duhovka!

Srdečně vás zveme na již 4. ročník Festivalu Duhovka (9. – 20. března 2015, v Písecké bráně), v jehož rámci se uskuteční výstava výtvarných děl našich malých i větších umělců na téma „JAKO RYBA VE VODĚ“.

Výtvarníci všech věkových kategorií – od dětí z našich mateřských škol až po studenty gymnázia – se do realizace zadaného tématu pustili s nasazením sobě vlastním a fantazii se meze nekladly. K vidění tak bude celá řada maleb, kreseb, koláží, linorytů, kašírovaných předmětů, obtisků vyrobených s pomocí fotografických roztoků a mnoho dalšího. Jisté je jedno: BUDE TO STÁT ZA TO! 

 

Těšíme se na vás!

Vaše Duhovka

finalni__1_.jpg

Maturitní ples

Vážení přátelé Duhovky, milí profesoři a spolužáci,

srdečně Vás zveme na maturitní ples našeho "dobrého ročníku", který se koná 12. března 2015 od 19. hodiny v Klubu Lávka na Praze 1. Těšíme se na Vás!

Oktáva 2015

pf_2015_iii.jpg

pf 2015

Vážení rodiče,
přejeme vám příjemné Vánoce a šťastné vykročení do nového roku 2015. Děkujeme vám, že jste součástí montessori vzdělávacího systému Duhovka.Těší nás, že jste našimi partnery a že nám věříte, že vaše děti jsou u nás v těch správných rukou. Jsme rádi, že jste to právě vy, kteří s námi prožívají úspěchy i občasné prohry a že s námi i přesto jdete po cestě, kterou si žádné jiné gymnázium zatím nezvolilo. Děkujeme, že nám pomáháte být lepšími.

Tým Gymnázia Duhovka

unnamed__2_.jpg

Vánoční setkání

Vážení rodiče, milí studenti,

srdečně vás zveme na Vánoční setkání, které se uskuteční v pondělí 15. 12. 2014 od 17:30 v budově naší školy, v aule ZŠ TGM, Ortenovo náměstí 34. Jako již tradičně každý rok i letos pro Vás studenti připravují bohatý program a v rámci mikroekonomických projektů zajímavý prodej u stánků.

Těšíme se na Vaši návštěvu a společné shledání v adventním čase!

Healthier Future

V týdnu od 3. do 10. řijna 2014 měli studenti kvinty a kvarty neobyčejnou příležitost zúčastnit se mezinárodního projektu podporovaného Evropskou unií "Healthier future" ve Slovinsku. Projekt probíhal ve spolupráci s dalšími čtyřmi evropskými zeměmi: Skotskem, Irskem, Finskem a domácím Slovinskem. Celý týden byl zaměřen na různé aspekty zdravého životního stylu. Hlavním cílem celého týdne pak bylo zkusit si práci s osobami s mentálním či fyzickým postižením. Nejdůležitější byly chvíle, kdy se studenti dostali přímo do kontaktu s právě takovými lidmi. Zkušenosti s organizací, respektem k druhým, komunikací v angličtině či novými kamarády - i třeba to si studenti našeho gymnázia z projektu odnesli. 

Jan Šubrt, kvinta

reportáž k akci (od 6. minuty 25. vteřiny)

p1040174.jpg

5A, 6A - Budapešť

V prvním zářijovém týdnu se studenti kvinty a sexty vydali do Budapešti. Během třídenní exkurze si prohlédli centrum města včetně baziliky sv. Štěpána a její vyhlídkové věže. Velký úspěch měla vyjížďka lodí po Dunaji se zastávkou na ostrově sv. Markéty, kde si mnozí studenti půjčili šlapadla. Navštívili několik budapešťských muzeí (Technické muzeum, Muzeum teroru), vyzkoušeli nejstarší linku metra na evropském kontinentu a prošli se po slavném řetězovém mostu. Poslední den odpoledne vyjeli lanovkou ke Královskému paláci. Doufáme, že pro studenty to byl příjemný začátek školního roku.

Zdena Tejkalová, vedoucí akce

k fotogalerii zde

dscn5966.jpg

1A, 1B - Seznamovací kurz v Monínci

„Prima akce“ – těmito dvěma slovy se dá stručně charakterizovat letošní seznamovací kurz, kterého se zúčastnili na začátku roku naši nejmladší noví studenti. O zábavu bylo postaráno  –  nechyběly  sportovní  soutěže,  hry,  bazén,  tubing  a  lanové  centrum  (pod vedením asistentů Milana a Báry), arteterapie a povídání (pod vedením psychologa Petra) a komunitní kruhy, tvorba třídních pravidel a vlajky/erbu (pod vedením třídních učitelů Nely Králové a Adama Rašky). Studenti byli stateční a i přes nepřízeň počasí si uchovávali dobrou náladu. Akce splnila  svůj  cíl  a  každý  z  nás  se  vrátil  se  spolužáky,  které  zná  jménem  a  ví  o  nich  ty nejdůležitější informace.  

Barbora Glaserová, vedoucí akce

k fotogalerii zde

wp_20140904_018sh.jpg

8A - Škola v přírodě

Náš poslední školní rok jsme zahájili studijním pobytem v Jizerských horách. Pan profesor Kučera vymyslel skvělý výletní program provázaný s přípravou na maturitu z ekonomie a německého jazyka, který posléze doplnila paní profesorka Fessová zeměpisem. Po procházkách mezi prosluněnými jizerskými kopci jsme se vždy rádi vraceli do útulného rodinného penzionu U Lípy na okraji vesnice Stará Ves u Vysokého nad Jizerou. Úžasná obsluha o nás pečovala (především stravováním) po celou dobu pobytu a zpříjemnila nám tak i chvíle studia. Unaveni po výletu do zajímavých krápníkových jeskyní v Bozkově jsme získané vědomosti stvrdili přezkoušením z probrané látky a následně jsme si užili pohodový večer s kytarou. Poslední den strávený na raftech jsme si „unášeni“ proudem řeky Jizery užívali spoustu legrace a slunečného počasí. Ze školy v přírodě jsme se vrátili nabyti novými vědomostmi, energií z hor a se spokojenými plnými žaludky (a někteří s důtkou – pozn. třídního :))

Nina Kydlíčková, oktáva

k fotogalerii zde

«» ... | | | 7 |
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png