_dsc5912.jpg

Festival STRUNY DĚTEM je za námi!

Milí přátelé,

děkujeme, že jste i letos zavítali do našeho Duhovkového fotokoutku během víkendového festivalu Struny dětem 2015. Fotografie z našeho fotokoutku můžete najít na zde.

Děkujeme za vaši přízeň,

Vaše Duhovka

imatrikulace_brevnov.jpg

Imatrikulace

Přijměte pozvání na slavnostní imatrikulaci nových studentů, která se koná 02. 11. 2015 od 17:30 v Břevnovském klášteře.

Těšíme se na Vás!

dscn3127.jpg

Zahájení školního roku 2015/16

Milí studenti,

těšíme se na Vás v novém školním roce. Nezapomeňte, že první týden je ve znamení výjezdů a exkurzí:

• 1A, 1B - Seznamovací kurz (vedoucí akce: Barbora Glaserová)
  • 2A - Terénní cvičení (vedoucí akce: Hana Beranová)
  • 5B - Harmonizační dny (vedoucí akce: Tomáš Kučera)
  • Vodácký kurz (vedoucí akce: Rostislav Konopa)
  • Sportovní kurz (vedoucí akce: Eva Vaidová)
  • Bike trip (vedoucí akce: Zdena Tejkalová)
  • English summer (vedoucí akce: Ludmila Klejchová)
  • Jednodenní cyklovýlety (vedoucí akce: Jitka Puchmajerová)
  • Jednodenní výlety a exkurze (vedoucí akce: Ondřej Kopáček)

Ve škole se všichni uvidíme 7. 9. 2015 v 8:30 na třídnických hodinách! V případě dotazů kontaktujte třídní učitele.

hp0001.jpg

Úspěch v literární soutěži

Pavlína Šafářová a Simona Šmehlíková, studentky 1.B, se zúčastnily 4. ročníku literární soutěže Artbotič. Letošní téma znělo - Zázraky se dějí. Odborná porota ohodnotila příspěvek Pavlíny Šafářové krásným 3. místem. Gratulujeme!

dobry_andel_2015.jpg

Gymnázium dobrým andělem

Naše gymnázium slaví tento měsíc své výročí s DOBRÝM ANDĚLEM neboli "andělské narozeniny". Rozhodli jsme se, že výtěžek velikonočního jarmarku věnujeme rodinám s dětmi, které se vlivem těžkého onemocnění dostaly do finanční tísně. Paní Tereza z Hostinného napsala: "Strašně moc Vám děkujeme. Moje díky Dobrým andělům je málo, ale dětský úsměv z věcí, které jim díky Vám můžeme pořídit, je k nezaplacení. Moc Vám děkujeme!"

logo_gym_cs.png

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2015/16 naleznete zde.

logo_gym_cs.png

Kvartáni v Bludišti

Víte, co to jsou “bludišťáci”? Že ne? To jsou takové figurky s tykadly, které soutěžící získávají namísto bodů v televizní vědomostně-sportovní soutěži Bludiště. A právě o “bludišťáky” jsme se vydali bojovat v úterý 17. 3. 2015 společně s 27 studenty našeho gymnázia do Ostravy.

Soutěžní tým tvořili čtyři “kvartáni” - Ema Mihalčinová, Veronika Schickerová, Josef Havránek a Šimon Fridrich. Další studenti usedli do hlediště a vyjadřovali týmu svoji podporu. Během natáčení pořadu jsme měli možnost sledovat práci režiséra, asistentky režie, kameramanů a především sympatického moderátora. Téměř všichni studenti se také podíleli na vytvoření vizitky týmu, kterou jsme společně vymysleli a pod taktovkou režiséra a kameramana také jako herci natočili.

Soupeřem nám byli zástupci ZŠ Píšť, kteří v předešlém kole vyhráli. Soutěžilo se ve 3 vědomostních a 3 sportovních disciplínách. Na našich studentech se projevovala určitá nervozita, nezkušenost a únava z dlouhé cesty, nicméně stále drželi během soutěže se soupeři krok. Napomohla tomu také Bára Glaserová, která zvládla speciální disciplínu určenou pro učitele na jedničku. O vítězi se nakonec rozhodovalo až v poslední disciplíně, tzv. tajence. Správnou odpověď bohužel rychleji vyřkli soupeři. I přesto jsme neodjeli s prázdnou a k zajímavým zážitkům nám ještě Jakub Hosnedl přidal plyšového “bludišťáka”, kterého získal v závěrečném “opičím skoku”.

A jak to všechno doopravdy bylo, můžete vidět na vlastní oči 23. 5. 2015 na ČT :D. Za reprezentaci školy, bojovnost a odvahu soutěžnímu týmu, a podporu a vytvoření skvělé atmosféry všem ostatním studentům děkujeme.

Eva Vaidová, Barbora Glaserová

Studenti 2B editují Wikipedii

Studenti 2B Riikka Hajmán a Josef Janeček se v minulých dnech podíleli pod vedením Jiřího Tejkala na na úpravě Wikipedie. Jako téma si vybrali bitvu u Rudavy, které doposud nebylo na těchto stránkách zpracováno. Na začátku aktivity se studenti od profesora dozvěděli základní podmínky zpracování (pouze odborná literatura, poznámkový aparát atp.) a došlo i k rozdělení práce:

• úvod - Jiří Tejkal
  • příčiny a důsledky - Josef Janeček
  • průběh a zajímavosti - Riikka Hajmán

Výstup můžete vidět zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Rudavy. Předčil naše očekávání a těšíme se na další podobně zajímavé práce.

pozvanka_velikonoce_mail.jpg

Velikonoční jarmark na Gymnáziu Duhovka

Srdečně vás zveme na charitativní Velikonoční jarmark 2015, který proběhne 31. března 2015 od 15 do 17 hodin v budově gymnázia (Ortenovo náměstí 34, Praha 7).

Je připraven pestrý program a budete si moci zakoupit či vyrobit předměty s velikonoční tématikou. Při koupi těchto výrobků přispějete na dobrou věc! Všechen výtěžek totiž poputuje nadačnímu fondu Dobrý anděl. Po celou dobu vám bude k dispozici kavárna, kde se budete moci občerstvit.

Těšíme se na vás a přejeme šťastné Velikonoce,

Gymnázium Duhovka

duhovka_plakat_a2-small.jpg

Festival Duhovka: Jako ryba ve vodě

Milí rodiče a přátelé montessori škol Duhovka!

Srdečně vás zveme na již 4. ročník Festivalu Duhovka (9. – 20. března 2015, v Písecké bráně), v jehož rámci se uskuteční výstava výtvarných děl našich malých i větších umělců na téma „JAKO RYBA VE VODĚ“.

Výtvarníci všech věkových kategorií – od dětí z našich mateřských škol až po studenty gymnázia – se do realizace zadaného tématu pustili s nasazením sobě vlastním a fantazii se meze nekladly. K vidění tak bude celá řada maleb, kreseb, koláží, linorytů, kašírovaných předmětů, obtisků vyrobených s pomocí fotografických roztoků a mnoho dalšího. Jisté je jedno: BUDE TO STÁT ZA TO!

Těšíme se na vás!

Vaše Duhovka