resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško ZŠko Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

velikonocni_prani_dl_final.jpg

Krásné Velikonoce

picture-1.png

Rodinný festival Struny dětem v Minoru letos poprvé i v květnu

Radek Baborák, Marta Töpferová, Bratři Ebenové, Anna Polívková, Ivan Trojan, Lenka Dusilova a mnoho dalších - nabitý program čítající přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení nabídne letos poprvé i v jarním termínu - od 19. do 21. května – osmý ročník oblíbeného víkendového rodinného festivalu Struny dětem v Minoru. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti a teenagery do Divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. 

Speciálně pro jarní Struny dětem vzniká ambiciózní site specific hudebně-divadelní projekt s názvem Zvuky nočního lesa, kde se na Novoměstské radnici v režii oceňovaného Jiřího Adámka v hlavní roli představí kouzelná zvuková hračka Mogees. Nebude chybět nové představení z minorské produkce Sněhová královna a vrátí se oblíbení Pišlíci Beaty Hlavenkové s Ivanem Trojanem a Lenkou Dusilovou. Mezi dalšími, kteří budou dětem na dosah, najdeme Bratry Ebeny, Martu Töpferovou s Milokrajem, hornistu světového renomé Radka Baboráka a jeho Orquestrinu, Annu Polívkovou a Michala Kurtiše, Víta Křištana s Jiřím Slavíkem nebo swingující zpěvačku Petru Ernyei s Markem Rajhonem. Řada z nich i další umělci zvučných jmen jako choreograf Jan Kodet, Lela a Ester Geislerovy nebo Lenka Tretiagová, se budou dětem věnovat i na originálních workshopech, připravených s jediným záměrem: Představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit, umožnit jim nadchnout se pro umění. Speciální program bude opět připraven i pro teenagery.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici od dnešního dne na www.strunydetem.cz. Tamtéž bude 26. března 2017 v 18.00 hod. zahájen předprodej vstupenek na jednotlivé akce. Struny dětem v Minoru se konají pod záštitou radního pro kulturu hl. m. Prahy Jana WolfaHlavní partneři: Duhovka Group, Centrum Sámovka

p1060106.jpg

Setkání s Betsy Coe

V úterý 25. 10. 2016 zveme všechny rodiče našeho gymnázia na setkání s Betsy Coe, která je hlavní lektorkou tréninku našich učitelů. Během setkání (proběhne v budově školy od 17:30) se můžete dozvědět, jak probíhá výcvik našich učitelů, co je jeho obsahem a jak by se měl projevit ve fungování školy. Schůzka proběhne v angličtině, ale bude tlumočena do češtiny.

Těšíme se na Vás!

005.jpg

První české montessori setkání učitelů 2016

V sobotu 5. listopadu proběhne v Praze první české setkání montessori učitelů. Jedná se o jednodenní konferenci pro montessori učitele a odbornou veřejnost. Tématem tohoto setkání je připravené prostředí pro věk dětí od 0 do 12 let. Akce je organizovaná Montessori Institute Prague a Duhovka je jedním z partnerů.

"Hlavním cílem připraveného prostředí je umožnit dítěti získat nezávislost na dospělém."
Maria Montessori, The Secret of Childhood, 1966

 

V dopoledním bloku přednášek se můžete těšit na příspěvek a zkušenosti naší metodičky Dorothy Paul, která se zaměří na připravené prostředí pro děti 3-6 let.

 

Program konference a praktické informace můžete získat zde.

 

Kdy a kde?

sobota 5. listopadu 2016, od 9 do 18 hodin

Národní technická knihovna, Praha 6 - Dejvice     

 

Kontaktní osoba za Duhovku

Jiří Sadil, [javascript protected email]

 

Věříme, že tato konference bude unikátní příležitostí, jak načerpat inspiraci, setkat se s montessori kolegy z celé ČR a sdílet poznatky, které jsme v naší montessori praxi dosud posbírali.

dsc_0030_-_photo_credit_theresa_white.jpg

World Peace Game - John Hunter

Duhovka jako jeden z partnerů přináší do Prahy unikátní týdenní workshop World Peace Game Johna Huntera.

Co je hra na světový mír?

img_1516_-_photo_credit_will_may.jpg

Hra na světový mír je aktivita určená pro žáky základních škol (ve věku 9-15 let), která modeluje rozhodování o zásadních světových otázkách. V rámci hry děti samy řeší národnostní problémy, jaderné či ropné zamoření, vymírání druhů, ekonomickou nestabilitu i války. Celá hra trvá až 12 týdnů a dopady některých rozhodnutí se můžou projevit až za dlouhý čas. Děti se tak učí předejít krátkozrakým reakcím a impulzivnímu jednání a namísto nich přemýšlet dlouhodobě a o následcích. Přestože se nejedná o montessori aktivitu, velmi dobře doplňuje obsah našeho kurikula “Peace Education”.

Lektor John Hunterimg_0189_-_photo_credit_will_may.jpg

John Hunter je učitel původem z americké Virginie. Během univerzitního studia cestoval po světě a při pobytu v Indii přebral mnoho myšlenek Máhatmy Ghándího. Jako učitele ho nejvíce zajímala myšlenka, jak v dnešním světě plném násilí učit děti důležitosti míru. Řešení začal objevovat roku 1978, když dostal možnost učit na střední škole v Richmondu a své třídě poprvé představil Hru na světový mír. S pomocí dětí pak hru vyvíjel a rozšiřoval a děti a především sebe tím učil nejen, jak je mír důležitý, ale hlavně že je ho opravdu možné dosáhnout a jak se na tom každý může podílet. John Hunter byl před pár lety jedním z hlavních řečníků na konferenci AMS v USA. "Není to jen hra, je to životní lekce, kterou potřebují jak žáci, tak učitelé.", říká John Hunter.

Kdy a kde?

Pondělí až pátek, 7. - 11. listopadu 2016, prostory Institutu Duhovka, Boleslavova 1, Praha 4

www.worldpeacegame.cz

struny_detem.png

Struny dětem 2016

Zveme vás na hudební festival, jehož součástí jsme již sedmým rokem! Předprodej zahájen 29.8. 2016!

  • Pokud už ti vypadaly všechny mléčné zuby, jsi v partě Struny TEENS a právě pro tebe je připraven sobotní podvečerní a večerní program na Velké i Malé scéně a v dalších zákoutích Minoru.
  • Účast rodičů rozhodně není nutná (ale vítaná).
  • Vítáme všechny kreativní nadšence kategorie náctiletých.

POZVÁNKA NA OPEN MIC OD EN.DRUA http://www.strunydetem.cz/files/MicOpen.pdf (lze se přihlásit do 22.9.)

Přijďte zpívat i tančit! Těšíme se na vás! Duhovka
www.strunydetem.cz

web_-_letni_prazdniny.jpg

Letní prázdniny

 

Vážení rodiče, kolegové, naši milí studenti,

děkujeme Vám za spolupráci v uplynulém školním roce, přejeme Vám dlouhé léto a těšíme se na Vás opět v pondělí 5. září 2016!

ředitelství školy

web_-_sekret.png

Provoz školy o letních prázdninách

Upozorňujeme Vás,

že vzhledem k pokračující rekonstrukci školy jsou omezeny úřední hodiny sekretariátu. Před návštěvou školy kontaktujte, prosím, office managerky Marcelu Rutovou (728 211 093) nebo Michaelu Klabíkovou (602 727 668). Děkujeme za pochopení!

M. Rutová, M. Klabíková

newsletter-1-2016-cover.jpg

Newsletter Duhovka

Novinky z naší Duhovky, zde.

plakat_4.jpg

Běh pro hřiště

Dne 21. 5. 2016 se uskuteční Běh pro hřiště organizovaný spolkem Dolní Holešovice. Cílem projektu je získat finanční podporu na školní hřiště, které sdílí základní škola TGM s naším gymnáziem. 

Harmonogram akce (start a cíl u restaurace Šlechtovka):

  • 9:00 - 9:45 Registrace a prezentace běžců pro rodinný běh
  • 10:00 Běh pro rodiny s dětmi (trasa malého okruhu 1,8 km)
  • 10:00 - 10:45 Registrace a prezentace běžců pro běh dospělých
  • 11:00 Běh pro studenty a dospělé (trasa velkého okruhu 4,6 km)
  • 12:00 - 13:00  Vyhlášení a ocenění nejrychlejších běžců
  • 13:00 - 14:00  Úklid prostoru a konec akce

Registrace předem mohou proběhnout na stránkách ZŠ TGM. Registrační poplatek je 200,- Kč za rodinu (nebo dospělý a dítě) a 100,- za osobu a vybírat se bude na místě proti startovnímu číslu. Více informací o akci a činnosti spolku na Facebooku skupiny Dolní Holešovice.

Těšíme se na shledanou na startovní čáře!

«» | | | 4 | | | |
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png