resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško ZŠko Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

Vyhlášení termínů přijímacího řízení do 1.ročníku osmiletého Gymnázia Duhovka

Aktuální informace týkající se termínů přijímacího řízení a harmonogram dne naleznete zde.

vanocni_setkani_pozvanka.jpg

Vánoční setkání 2017

duhovka_dod_pop-up_cz.jpg

Pozvánka na dny otevřených dveří


Vážení rodiče, milí studenti a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na Dny otevřených dveří v našem osmiletém česko-anglickém montessori Gymnáziu Duhovka.

úterý 14. listopadu 2017 a v úterý 30. ledna 2018 jsme pro Vás připravili:

  • 08:00 - 08:30 Přivítání s vedením školy
  • 08:30 - 10:05 Možnost nahlédnout do výuky ve vybraných třídách
  • 10:05 - 10:25 Coffee break s vedením/prohlídka školy
  • 10:25 - 12:00 Možnost nahlédnout do výuky
  • 17:00 - 17:30 Prohlídka školy
  • 17:30 - 18:30 Informační schůzka s vedením školy


Informace o přijímacím řízení 2018/2019 naleznete zde.


Těšíme se vaši návštěvu!

Gymnázium Duhovka

2-montessori_setkani_ucitelu_letak_a5.jpg

2. české montessori setkání učitelů

 

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!

KONFERENCE JE PŘESUNUTA NA SOBOTU 3. 2. 2018
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V NEDĚLI NE 5. 11. 2017 SE NEKONAJÍ

copy_of_dsc_7071.jpg

Podpořte naši knihovnu!  

V úterý 26. 9. 2017 proběhlo milé setkání příznivců dobré četby u příležitosti slavnostního otevření knihovny. Knihovna je pro nás srdcem gymnázia. Prostorem, kde si studenti a učitelé budou moci nejen vypůjčit potřebnou literaturu či studijní materiály, ale také místem setkávání, pořádání akcí a relaxace. To vše v režii našich dvou skvělých knihovníků Václava Pergla a Ondřeje Janečka. Fotky z akce najdete zde
 

V rámci doprovodného programu akce jsme představili možnost zapojit se do dalšího rozvoje knižního fondu - pomocí voucherů můžete přispět i vy. Vyberte si jednu oblast, nebo klidně všechny tři. Děkujeme za podporu!
 

PODPORUJI ČETBU V ČESKÉM JAZYCE (vyriabilní symbol 101)
voucher_101.jpg
 

PODPORUJI ČETBU V ANGLICKÉM JAZYCE (variabilní symbol 102)
voucher_102.jpg

 

 

 

 

 


PODPORUJI POZNÁNÍ A BÁDÁNÍ (variabilní symbol 103)
voucher_103.jpg 

Informace k platbě

  • číslo účtu: 7032762001/5500
  • variabilní symbol: 101, 102 resp. 103 podle zvolené oblasti
  • do poznámky prosím uveďte vaše jméno, příjmení a "dar knihovně"
  • pro vydání potvrzení o daru kontaktujte prosím office managerku Marcelu Rutovou na emailu [javascript protected email]
pozvanka_otevreni_knihovny_cz.jpg

Slavnostně otevítáme knihovnu!  

26. září 2017 v 17:30 
Gymnázium Duhovka, 3. patro

 

Vážení rodiče a studenti,

jste srdečně zváni na slavnostní otevření knihovny naší školy. V nových prostorech bychom vám rádi představili roli, kterou by měla knihovna v životě školy hrát a nabídli Vám možnosti, jak se podílet na jejím rozvoji. Přípitek a malé občerstvení nebude chybět. Všechny děti a studenti vítáni!

 

Těšíme se na Vás!

Gymnázium Duhovka

struny_detem_strom.png

Rodinný festival Struny dětem pro zvídavé děti a zvědavé rodiče 

22. - 24. září 2017
divadlo Minor a Novoměstská radnice

 

Festivalový víkend je již za dvěřmi. Přijďte si užít skvělá představení, tvořivé dílničky a z našeho duhovkového fotokoutku si odneste originální památku. 

Festival Struny dětem již osmým rokem nabízí uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem. Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti.

Letos se představí ... JEREMY SHAFER / RADIM VIZVÁRY / EN.DRU / ONDŘEJ RUML / JARO COSSIGA / LENKA NOVÁ / FANFÁN TULIPÁN / LA ŠKOLA / LOUTKY V NEMOCNICI / STORYTELLING A DALŠÍ

 

Více info na webu festivalu. Ochutnávka podzimního programu zde

 

Těšíme se na Vás!

Duhovka

letter.png

Gymnázium Duhovka se stala kandidátskou školou IB diploma programu

S radostí Vám oznamujeme, že organizace http://www.ibo.org/ přijala naši přihlášku a Duhovka byla včera zařazena mezi kandidátské školy (viz příloha). Od září vstupujeme do přípravného období, na jehož konci (jaro 2019) získáme certifikát IB world school a budeme tak moci pro stávající studenty nižšího gymnázia (kvarta a mladší) nabízet nejen českou, ale i mezinárodní maturitu.

International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků (septima, oktáva) zakončený mezinárodní maturitou IB. Absolvování otevírá studentům lepší možnost studovat na zahraničních univerzitách. Studium programu svým charakterem (velká možnost volby, rozvoj studijních dovedností, důraz na propojenost poznání a rozvoj společné odpovědnosti) odpovídán hodnotám Duhovky a naplňuje náš profil absolventa.

Skládat mezinárodní maturitu nebude povinnost – student se může rozhodnout jen pro maturitu českou. Studenti Duhovky budou připravováni k oběma typům zkoušky, učební plán kombinuje požadavky české maturity s očekáváními IB. Pro pedagogy to bude (vedle montessori tréninku) další podnět k rozvoji i doplnění sboru.

logo_open_house.svg

Festival Open House Praha 2017

Zveme Vás na třetí ročník festivalu Open House Praha 2017! Více než 40 architektonicky zajímavých budov a objektů otevře již třetí ročník festivalu Open House Praha, který o víkendu 13.–14. května pozve veřejnost na prohlídku běžně nepřístupných pražských staveb. Lidé budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si zevnitř domy, kolem kterých denně chodí po ulici. Do projektu vstupuje Duhovka se svou základní školou již druhý rok a letos poprvé také s gymnáziem.

Gymnázium Duhovka, sobota 13. 5. 2017

_duhovka_008.jpg

Samotná budova, ve které gymnázium sídlí, pochází z dvacátých let 20. století. Její rekonstrukce si kladla za cíl, aby prostory oslovovaly svým původním charakterem, ale zároveň naplňovaly vzdělávací potřeby. Škola by se tak měla stát místem, kde se potkává vážnost a elegance prvorepublikové architektury s otevřenou a dynamickou současností montessori vzdělávání.

Architekti: Tomáš Bém, Vratislav Lhota a Mečislav Petrů

Základní škola Duhovka, sobota 13. 5. 2017

duhovka_zs__5__1.jpg

Rekonstrukce objektu si kladla za cíl vytvořit takové prostředí, které odpovídá přirozeným vývojovým potřebám dětí. Každá třída má vlastní barevnou identitu vycházející z filozofie školy. Smyslem rekonstrukce bylo vytvořit prostorově pestré prostředí s příjemnou atmosférou podporující tvůrčí činnost, ve kterém se děti cítí spokojeně.

Architekti: Ateliér SAD

logo_gym_cs.png

Přijímací řízení

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2017/18 naleznete zde.

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png