resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško ZŠko Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

2-montessori_setkani_ucitelu_letak_a5.jpg

2. české montessori setkání učitelů

Téma: Přechod dětí do základní školy  


sobota 4. listopadu 2017, 9 - 18 hodin
Národní technická knihovna, Praha 6  

 

Nenechte si ujít příspěvky Duhovky

14:30 - 15.30
panelová diskuse s předsedou představenstva Duhovka Group Tomášem Janečkem a dalšími na téma Co všechno bych měl vědět, než se rozhodnu otevřít základní školu? 

16:00 - 17:30
workshop průvodkyň ve školce Duhovka Hanky Černichové a Kláry Hannové pro učitele a rodiče pod titulem Jak připravit hladký přechod pro děti z MŠ do ZŠ

16:30 - 17:30
panelová diskuse se zástupkyní ředitele ZŠ Duhovka Michaelou Paulovou nad tématem Dítě se mi mění před očima, ze školkáčka školákem   

 

V neděli 5. listopadu 2017 (9-12 hodin) máte možnost navštívit naši školku a školu, kterou speciálně otvíráme u příležitosti konání konference.

Školka Duhovka - Cihelná 2a, Praha 1 - Malá Strana

Škola Duhovka - Nad Kajetánkou 9, Praha 6 - Břevnov    
 

 

Informace o konferenci a programu najdete zde.

 

Těšíme se na Vás,

Duhovka

copy_of_dsc_7071.jpg

Podpořte naši knihovnu!  

V úterý 26. 9. 2017 proběhlo milé setkání příznivců dobré četby u příležitosti slavnostního otevření knihovny. Knihovna je pro nás srdcem gymnázia. Prostorem, kde si studenti a učitelé budou moci nejen vypůjčit potřebnou literaturu či studijní materiály, ale také místem setkávání, pořádání akcí a relaxace. To vše v režii našich dvou skvělých knihovníků Václava Pergla a Ondřeje Janečka. Fotky z akce najdete zde
 

V rámci doprovodného programu akce jsme představili možnost zapojit se do dalšího rozvoje knižního fondu - pomocí voucherů můžete přispět i vy. Vyberte si jednu oblast, nebo klidně všechny tři. Děkujeme za podporu!
 

PODPORUJI ČETBU V ČESKÉM JAZYCE (vyriabilní symbol 101)
voucher_101.jpg
 

PODPORUJI ČETBU V ANGLICKÉM JAZYCE (variabilní symbol 102)
voucher_102.jpg

 

 

 

 

 


PODPORUJI POZNÁNÍ A BÁDÁNÍ (variabilní symbol 103)
voucher_103.jpg 

Informace k platbě

  • číslo účtu: 7032762001/5500
  • variabilní symbol: 101, 102 resp. 103 podle zvolené oblasti
  • do poznámky prosím uveďte vaše jméno, příjmení a "dar knihovně"
  • pro vydání potvrzení o daru kontaktujte prosím office managerku Marcelu Rutovou na emailu [javascript protected email]
pozvanka_otevreni_knihovny_cz.jpg

Slavnostně otevítáme knihovnu!  

26. září 2017 v 17:30 
Gymnázium Duhovka, 3. patro

 

Vážení rodiče a studenti,

jste srdečně zváni na slavnostní otevření knihovny naší školy. V nových prostorech bychom vám rádi představili roli, kterou by měla knihovna v životě školy hrát a nabídli Vám možnosti, jak se podílet na jejím rozvoji. Přípitek a malé občerstvení nebude chybět. Všechny děti a studenti vítáni!

 

Těšíme se na Vás!

Gymnázium Duhovka

struny_detem_strom.png

Rodinný festival Struny dětem pro zvídavé děti a zvědavé rodiče 

22. - 24. září 2017
divadlo Minor a Novoměstská radnice

 

Festivalový víkend je již za dvěřmi. Přijďte si užít skvělá představení, tvořivé dílničky a z našeho duhovkového fotokoutku si odneste originální památku. 

Festival Struny dětem již osmým rokem nabízí uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem. Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti.

Letos se představí ... JEREMY SHAFER / RADIM VIZVÁRY / EN.DRU / ONDŘEJ RUML / JARO COSSIGA / LENKA NOVÁ / FANFÁN TULIPÁN / LA ŠKOLA / LOUTKY V NEMOCNICI / STORYTELLING A DALŠÍ

 

Více info na webu festivalu. Ochutnávka podzimního programu zde

 

Těšíme se na Vás!

Duhovka

letter.png

Gymnázium Duhovka se stala kandidátskou školou IB diploma programu

S radostí Vám oznamujeme, že organizace http://www.ibo.org/ přijala naši přihlášku a Duhovka byla včera zařazena mezi kandidátské školy (viz příloha). Od září vstupujeme do přípravného období, na jehož konci (jaro 2019) získáme certifikát IB world school a budeme tak moci pro stávající studenty nižšího gymnázia (kvarta a mladší) nabízet nejen českou, ale i mezinárodní maturitu.

International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků (septima, oktáva) zakončený mezinárodní maturitou IB. Absolvování otevírá studentům lepší možnost studovat na zahraničních univerzitách. Studium programu svým charakterem (velká možnost volby, rozvoj studijních dovedností, důraz na propojenost poznání a rozvoj společné odpovědnosti) odpovídán hodnotám Duhovky a naplňuje náš profil absolventa.

Skládat mezinárodní maturitu nebude povinnost – student se může rozhodnout jen pro maturitu českou. Studenti Duhovky budou připravováni k oběma typům zkoušky, učební plán kombinuje požadavky české maturity s očekáváními IB. Pro pedagogy to bude (vedle montessori tréninku) další podnět k rozvoji i doplnění sboru.

logo_open_house.svg

Festival Open House Praha 2017

Zveme Vás na třetí ročník festivalu Open House Praha 2017! Více než 40 architektonicky zajímavých budov a objektů otevře již třetí ročník festivalu Open House Praha, který o víkendu 13.–14. května pozve veřejnost na prohlídku běžně nepřístupných pražských staveb. Lidé budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si zevnitř domy, kolem kterých denně chodí po ulici. Do projektu vstupuje Duhovka se svou základní školou již druhý rok a letos poprvé také s gymnáziem.

Gymnázium Duhovka, sobota 13. 5. 2017

_duhovka_008.jpg

Samotná budova, ve které gymnázium sídlí, pochází z dvacátých let 20. století. Její rekonstrukce si kladla za cíl, aby prostory oslovovaly svým původním charakterem, ale zároveň naplňovaly vzdělávací potřeby. Škola by se tak měla stát místem, kde se potkává vážnost a elegance prvorepublikové architektury s otevřenou a dynamickou současností montessori vzdělávání.

Architekti: Tomáš Bém, Vratislav Lhota a Mečislav Petrů

Základní škola Duhovka, sobota 13. 5. 2017

duhovka_zs__5__1.jpg

Rekonstrukce objektu si kladla za cíl vytvořit takové prostředí, které odpovídá přirozeným vývojovým potřebám dětí. Každá třída má vlastní barevnou identitu vycházející z filozofie školy. Smyslem rekonstrukce bylo vytvořit prostorově pestré prostředí s příjemnou atmosférou podporující tvůrčí činnost, ve kterém se děti cítí spokojeně.

Architekti: Ateliér SAD

logo_gym_cs.png

Přijímací řízení

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2017/18 naleznete zde.

velikonocni_prani_dl_final.jpg

Krásné Velikonoce

17834143_10155236617584190_8302727669919986006_o.jpg

Studentská firma PureGum

pure_gum_4.pngpuregum_harfa_3.jpg

Potěšte se s námi z velikého úspěchu naší studentské firmy PureGum, která vznikla v rámci předmětu Junior Achievement vedeného Ing. Tomášem Kučerou. 

Na středečním veletrhu studentských firem v Galerii Harfa studenti získali 1. místo v konkurenci dalších 52 firem! 
Kačko, Barčo, Šimone, Tome, Domčo a Michale - blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci gymnázia! LIKE.png K fotogalerii zde, k podpoře studentů na FB zde.

picture-1.png

Rodinný festival Struny dětem v Minoru letos poprvé i v květnu

Radek Baborák, Marta Töpferová, Bratři Ebenové, Anna Polívková, Ivan Trojan, Lenka Dusilova a mnoho dalších - nabitý program čítající přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení nabídne letos poprvé i v jarním termínu - od 19. do 21. května – osmý ročník oblíbeného víkendového rodinného festivalu Struny dětem v Minoru. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti a teenagery do Divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. 

Speciálně pro jarní Struny dětem vzniká ambiciózní site specific hudebně-divadelní projekt s názvem Zvuky nočního lesa, kde se na Novoměstské radnici v režii oceňovaného Jiřího Adámka v hlavní roli představí kouzelná zvuková hračka Mogees. Nebude chybět nové představení z minorské produkce Sněhová královna a vrátí se oblíbení Pišlíci Beaty Hlavenkové s Ivanem Trojanem a Lenkou Dusilovou. Mezi dalšími, kteří budou dětem na dosah, najdeme Bratry Ebeny, Martu Töpferovou s Milokrajem, hornistu světového renomé Radka Baboráka a jeho Orquestrinu, Annu Polívkovou a Michala Kurtiše, Víta Křištana s Jiřím Slavíkem nebo swingující zpěvačku Petru Ernyei s Markem Rajhonem. Řada z nich i další umělci zvučných jmen jako choreograf Jan Kodet, Lela a Ester Geislerovy nebo Lenka Tretiagová, se budou dětem věnovat i na originálních workshopech, připravených s jediným záměrem: Představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit, umožnit jim nadchnout se pro umění. Speciální program bude opět připraven i pro teenagery.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici od dnešního dne na www.strunydetem.cz. Tamtéž bude 26. března 2017 v 18.00 hod. zahájen předprodej vstupenek na jednotlivé akce. Struny dětem v Minoru se konají pod záštitou radního pro kulturu hl. m. Prahy Jana WolfaHlavní partneři: Duhovka Group, Centrum Sámovka

«»1 | | | |
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png