resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško ZŠko Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

letter.png

Duhovka se stala kandidátskou školou IB diploma programu

S radostí Vám oznamujeme, že organizace http://www.ibo.org/ přijala naši přihlášku a Duhovka byla včera zařazena mezi kandidátské školy (viz příloha). Od září vstupujeme do přípravného období, na jehož konci (jaro 2019) získáme certifikát IB world school a budeme tak moci pro stávající studenty nižšího gymnázia (kvarta a mladší) nabízet nejen českou, ale i mezinárodní maturitu.

International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků (septima, oktáva) zakončený mezinárodní maturitou IB. Absolvování otevírá studentům lepší možnost studovat na zahraničních univerzitách. Studium programu svým charakterem (velká možnost volby, rozvoj studijních dovedností, důraz na propojenost poznání a rozvoj společné odpovědnosti) odpovídán hodnotám Duhovky a naplňuje náš profil absolventa.

Skládat mezinárodní maturitu nebude povinnost – student se může rozhodnout jen pro maturitu českou. Studenti Duhovky budou připravováni k oběma typům zkoušky, učební plán kombinuje požadavky české maturity s očekáváními IB. Pro pedagogy to bude (vedle montessori tréninku) další podnět k rozvoji i doplnění sboru.

logo_open_house.svg

Festival Open House Praha 2017

Zveme Vás na třetí ročník festivalu Open House Praha 2017! Více než 40 architektonicky zajímavých budov a objektů otevře již třetí ročník festivalu Open House Praha, který o víkendu 13.–14. května pozve veřejnost na prohlídku běžně nepřístupných pražských staveb. Lidé budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si zevnitř domy, kolem kterých denně chodí po ulici. Do projektu vstupuje Duhovka se svou základní školou již druhý rok a letos poprvé také s gymnáziem.

Gymnázium Duhovka, sobota 13. 5. 2017

_duhovka_008.jpg

Samotná budova, ve které gymnázium sídlí, pochází z dvacátých let 20. století. Její rekonstrukce si kladla za cíl, aby prostory oslovovaly svým původním charakterem, ale zároveň naplňovaly vzdělávací potřeby. Škola by se tak měla stát místem, kde se potkává vážnost a elegance prvorepublikové architektury s otevřenou a dynamickou současností montessori vzdělávání.

Architekti: Tomáš Bém, Vratislav Lhota a Mečislav Petrů

Základní škola Duhovka, sobota 13. 5. 2017

duhovka_zs__5__1.jpg

Rekonstrukce objektu si kladla za cíl vytvořit takové prostředí, které odpovídá přirozeným vývojovým potřebám dětí. Každá třída má vlastní barevnou identitu vycházející z filozofie školy. Smyslem rekonstrukce bylo vytvořit prostorově pestré prostředí s příjemnou atmosférou podporující tvůrčí činnost, ve kterém se děti cítí spokojeně.

Architekti: Ateliér SAD

logo_gym_cs.png

Přijímací řízení

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2017/18 naleznete zde.

velikonocni_prani_dl_final.jpg

Krásné Velikonoce

17834143_10155236617584190_8302727669919986006_o.jpg

Studentská firma PureGum

pure_gum_4.pngpuregum_harfa_3.jpg

Potěšte se s námi z velikého úspěchu naší studentské firmy PureGum, která vznikla v rámci předmětu Junior Achievement vedeného Ing. Tomášem Kučerou. 

Na středečním veletrhu studentských firem v Galerii Harfa studenti získali 1. místo v konkurenci dalších 52 firem! 
Kačko, Barčo, Šimone, Tome, Domčo a Michale - blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci gymnázia! LIKE.png K fotogalerii zde, k podpoře studentů na FB zde.

picture-1.png

Rodinný festival Struny dětem v Minoru letos poprvé i v květnu

Radek Baborák, Marta Töpferová, Bratři Ebenové, Anna Polívková, Ivan Trojan, Lenka Dusilova a mnoho dalších - nabitý program čítající přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení nabídne letos poprvé i v jarním termínu - od 19. do 21. května – osmý ročník oblíbeného víkendového rodinného festivalu Struny dětem v Minoru. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti a teenagery do Divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. 

Speciálně pro jarní Struny dětem vzniká ambiciózní site specific hudebně-divadelní projekt s názvem Zvuky nočního lesa, kde se na Novoměstské radnici v režii oceňovaného Jiřího Adámka v hlavní roli představí kouzelná zvuková hračka Mogees. Nebude chybět nové představení z minorské produkce Sněhová královna a vrátí se oblíbení Pišlíci Beaty Hlavenkové s Ivanem Trojanem a Lenkou Dusilovou. Mezi dalšími, kteří budou dětem na dosah, najdeme Bratry Ebeny, Martu Töpferovou s Milokrajem, hornistu světového renomé Radka Baboráka a jeho Orquestrinu, Annu Polívkovou a Michala Kurtiše, Víta Křištana s Jiřím Slavíkem nebo swingující zpěvačku Petru Ernyei s Markem Rajhonem. Řada z nich i další umělci zvučných jmen jako choreograf Jan Kodet, Lela a Ester Geislerovy nebo Lenka Tretiagová, se budou dětem věnovat i na originálních workshopech, připravených s jediným záměrem: Představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit, umožnit jim nadchnout se pro umění. Speciální program bude opět připraven i pro teenagery.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici od dnešního dne na www.strunydetem.cz. Tamtéž bude 26. března 2017 v 18.00 hod. zahájen předprodej vstupenek na jednotlivé akce. Struny dětem v Minoru se konají pod záštitou radního pro kulturu hl. m. Prahy Jana WolfaHlavní partneři: Duhovka Group, Centrum Sámovka

p1060106.jpg

Setkání s Betsy Coe

V úterý 25. 10. 2016 zveme všechny rodiče našeho gymnázia na setkání s Betsy Coe, která je hlavní lektorkou tréninku našich učitelů. Během setkání (proběhne v budově školy od 17:30) se můžete dozvědět, jak probíhá výcvik našich učitelů, co je jeho obsahem a jak by se měl projevit ve fungování školy. Schůzka proběhne v angličtině, ale bude tlumočena do češtiny.

Těšíme se na Vás!

005.jpg

První české montessori setkání učitelů 2016

V sobotu 5. listopadu proběhne v Praze první české setkání montessori učitelů. Jedná se o jednodenní konferenci pro montessori učitele a odbornou veřejnost. Tématem tohoto setkání je připravené prostředí pro věk dětí od 0 do 12 let. Akce je organizovaná Montessori Institute Prague a Duhovka je jedním z partnerů.

"Hlavním cílem připraveného prostředí je umožnit dítěti získat nezávislost na dospělém."
Maria Montessori, The Secret of Childhood, 1966

 

V dopoledním bloku přednášek se můžete těšit na příspěvek a zkušenosti naší metodičky Dorothy Paul, která se zaměří na připravené prostředí pro děti 3-6 let.

 

Program konference a praktické informace můžete získat zde.

 

Kdy a kde?

sobota 5. listopadu 2016, od 9 do 18 hodin

Národní technická knihovna, Praha 6 - Dejvice     

 

Kontaktní osoba za Duhovku

Jiří Sadil, [javascript protected email]

 

Věříme, že tato konference bude unikátní příležitostí, jak načerpat inspiraci, setkat se s montessori kolegy z celé ČR a sdílet poznatky, které jsme v naší montessori praxi dosud posbírali.

dsc_0030_-_photo_credit_theresa_white.jpg

World Peace Game - John Hunter

Duhovka jako jeden z partnerů přináší do Prahy unikátní týdenní workshop World Peace Game Johna Huntera.

Co je hra na světový mír?

img_1516_-_photo_credit_will_may.jpg

Hra na světový mír je aktivita určená pro žáky základních škol (ve věku 9-15 let), která modeluje rozhodování o zásadních světových otázkách. V rámci hry děti samy řeší národnostní problémy, jaderné či ropné zamoření, vymírání druhů, ekonomickou nestabilitu i války. Celá hra trvá až 12 týdnů a dopady některých rozhodnutí se můžou projevit až za dlouhý čas. Děti se tak učí předejít krátkozrakým reakcím a impulzivnímu jednání a namísto nich přemýšlet dlouhodobě a o následcích. Přestože se nejedná o montessori aktivitu, velmi dobře doplňuje obsah našeho kurikula “Peace Education”.

Lektor John Hunterimg_0189_-_photo_credit_will_may.jpg

John Hunter je učitel původem z americké Virginie. Během univerzitního studia cestoval po světě a při pobytu v Indii přebral mnoho myšlenek Máhatmy Ghándího. Jako učitele ho nejvíce zajímala myšlenka, jak v dnešním světě plném násilí učit děti důležitosti míru. Řešení začal objevovat roku 1978, když dostal možnost učit na střední škole v Richmondu a své třídě poprvé představil Hru na světový mír. S pomocí dětí pak hru vyvíjel a rozšiřoval a děti a především sebe tím učil nejen, jak je mír důležitý, ale hlavně že je ho opravdu možné dosáhnout a jak se na tom každý může podílet. John Hunter byl před pár lety jedním z hlavních řečníků na konferenci AMS v USA. "Není to jen hra, je to životní lekce, kterou potřebují jak žáci, tak učitelé.", říká John Hunter.

Kdy a kde?

Pondělí až pátek, 7. - 11. listopadu 2016, prostory Institutu Duhovka, Boleslavova 1, Praha 4

www.worldpeacegame.cz

struny_detem.png

Struny dětem 2016

Zveme vás na hudební festival, jehož součástí jsme již sedmým rokem! Předprodej zahájen 29.8. 2016!

  • Pokud už ti vypadaly všechny mléčné zuby, jsi v partě Struny TEENS a právě pro tebe je připraven sobotní podvečerní a večerní program na Velké i Malé scéně a v dalších zákoutích Minoru.
  • Účast rodičů rozhodně není nutná (ale vítaná).
  • Vítáme všechny kreativní nadšence kategorie náctiletých.

POZVÁNKA NA OPEN MIC OD EN.DRUA http://www.strunydetem.cz/files/MicOpen.pdf (lze se přihlásit do 22.9.)

Přijďte zpívat i tančit! Těšíme se na vás! Duhovka
www.strunydetem.cz

«»1 | | | |
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png